Eibach 15-17 Ford Mustang GT S550 Coupe Camber Arm Kit
| Brand | Eibach |
|---|---|
| Part Number | eib5.72370K |
| MFR Part # | 5.72370K |
| Item ID | 1003203 |
| Price Group | Eibach C |
| Born-On Date | 2026-01-02 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Camber Kits |
| Dimensions | 15.0" Γ 6.7" Γ 5.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 10.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |