Garrett 2021+ Ford Bronco Ranger 2.7L GT1752S Powermax Turbocharger - Right Side
| Brand | Garrett |
|---|---|
| Part Number | grt922701-5001W |
| MFR Part # | 922701-5001W |
| Item ID | 1004911 |
| Price Group | Garrett B |
| Born-On Date | 2026-01-12 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Turbochargers |
| Dimensions | 18.0" Γ 10.0" Γ 8.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 20.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |