Garrett 2022+ Ford Bronco Ranger Raptor 3.0L GT1752S PowerMax Turbocharger - Left Side
| Brand | Garrett |
|---|---|
| Part Number | grt922700-5002W |
| MFR Part # | 922700-5002W |
| Item ID | 1004912 |
| Price Group | Garrett B |
| Born-On Date | 2026-01-12 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Turbochargers |
| Dimensions | 13.0" Γ 10.1" Γ 9.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 15.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |