Ford Racing 2025 Ford Bronco 2.3L EcoBoost Performance Calibration
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-9603-B23A |
| MFR Part # | M-9603-B23A |
| Item ID | 1025441 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2026-03-09 |
| Category | Programmers & Chips |
| Subcategory | Programmers & Tuners |
| Dimensions | 7.0" Γ 6.0" Γ 3.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| EPA | Compliant |
| Active | Active |