Cometic Mercury Marine 260-280 HP 2.5L Powerhead Gasket Kit - EFI
| Brand | Cometic Gasket |
|---|---|
| Part Number | cgs10-2688K |
| MFR Part # | 10-2688K |
| UPC / Barcode | 191070597207 |
| Item ID | 1026283 |
| Price Group | Cometic PWS |
| Born-On Date | 2026-03-23 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Head Gaskets |
| Dimensions | 23.0" Γ 9.0" Γ 0.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.75 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |