WeatherTech TechCare Interior Detailer 18oz Bottle
| Brand | WeatherTech |
|---|---|
| Part Number | wet8LTC49K |
| MFR Part # | 8LTC49K |
| UPC / Barcode | 787765925389 |
| Item ID | 106287 |
| Price Group | WeatherTech B |
| Born-On Date | 2017-02-20 |
| Category | Exterior Styling |
| Subcategory | Washes & Soaps |
| Dimensions | 10.2" Γ 6.7" Γ 3.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | β Prohibited |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |