WeatherTech TechCare Tire Gloss with Cross-Link Action Kit 15oz Bottle With 24oz Refill
| Brand | WeatherTech |
|---|---|
| Part Number | wet8LTC56K |
| MFR Part # | 8LTC56K |
| UPC / Barcode | 787765271042 |
| Item ID | 110133 |
| Price Group | WeatherTech B |
| Born-On Date | 2017-03-20 |
| Category | Exterior Styling |
| Subcategory | Washes & Soaps |
| Dimensions | 9.0" Γ 7.5" Γ 4.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | β Prohibited |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |