Exedy 1996-2016 Ford Mustang V8 Lightweight Flywheel (6 Bolt)
| Brand | Exedy |
|---|---|
| Part Number | exeEF503A |
| MFR Part # | EF503A |
| UPC / Barcode | 651099993614 |
| Item ID | 112000 |
| Price Group | Exedy |
| Born-On Date | 2017-04-17 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 15.6" Γ 15.2" Γ 2.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 17.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |