Cometic 90-94 Nissan SR20DE/DET DOHC 16V 2.0L Intake Valve Stem Seals
| Brand | Cometic Gasket |
|---|---|
| Part Number | cgs3175V |
| MFR Part # | 3175V |
| Item ID | 11354 |
| Price Group | Cometic Gasket |
| Born-On Date | 2010-12-23 |
| Category | Air Intake Systems |
| Subcategory | Intake Gaskets |
| Dimensions | 2.0" Γ 2.0" Γ 0.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |