Ford Racing 11-21 Mustang GT 5.0L Cold Spark Plug Set
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-12405-M50A |
| MFR Part # | M-12405-M50A |
| UPC / Barcode | 756122003695 |
| Item ID | 114518 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2017-05-05 |
| Category | Ignition |
| Subcategory | Spark Plugs |
| Dimensions | 6.2" Γ 4.3" Γ 3.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |