Cometic Positive Ring and Band 8 x 12.3 x 12 x 17 Viton
| Brand | Cometic Gasket |
|---|---|
| Part Number | cgs3164V |
| MFR Part # | 3164V |
| UPC / Barcode | 191070097349 |
| Item ID | 116746 |
| Price Group | Cometic Gasket |
| Born-On Date | 2017-05-25 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Valve Seals |
| Dimensions | 4.0" Γ 4.0" Γ 1.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |