Ford Racing 2015-2017 Coyote 5.0L W/ Automatic Transmission Control Pack
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-6017-M50A |
| MFR Part # | M-6017-M50A |
| UPC / Barcode | 756122005200 |
| Item ID | 117373 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2017-06-06 |
| Category | Programmers & Chips |
| Subcategory | Control Packs |
| Dimensions | 29.0" Γ 20.0" Γ 14.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 24.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |