Ford Racing 15-17 Ford F-150 Ford Performance Sill Plate Set
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-1613208-F15A |
| MFR Part # | M-1613208-F15A |
| UPC / Barcode | 756122007792 |
| Item ID | 119517 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2017-06-29 |
| Category | Exterior Styling |
| Subcategory | Spoilers |
| Dimensions | 26.2" Γ 8.7" Γ 3.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |