Skyjacker Coil Spring Set 2005-2017 Ford F-350 Super Duty 4 Wheel Drive
| Brand | Skyjacker |
|---|---|
| Part Number | skyF525V |
| MFR Part # | F525V |
| UPC / Barcode | 803696250465 |
| Item ID | 121184 |
| Price Group | Skyjacker |
| Born-On Date | 2017-07-24 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lift Springs |
| Dimensions | 28.7" Γ 13.4" Γ 7.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 44.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |