HKS 08-14 Subaru Impreza WRX SSQV4 BOV Kit w/Return Kit
| Brand | HKS |
|---|---|
| Part Number | hks71008-AF012V |
| MFR Part # | 71008-AF012V |
| Item ID | 133138 |
| Price Group | HKS |
| Born-On Date | 2017-10-13 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Blow Off Valves |
| Dimensions | 13.1" Γ 11.4" Γ 9.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |