Diamond Eye KIT 4in DPF-BACK DUAL AL 16-17 Chevy/GMC 6.6L Duramax 2500/3500
| Brand | Diamond Eye Performance |
|---|---|
| Part Number | depK4168A |
| MFR Part # | K4168A |
| UPC / Barcode | 841963121902 |
| Item ID | 133659 |
| Price Group | Diamond Eye |
| Born-On Date | 2017-10-23 |
| Category | Exhaust, Mufflers & Tips |
| Subcategory | DPF Back |
| Dimensions | 52.3" Γ 21.3" Γ 12.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 65.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |