Cusco Strut Bar OS Front for 16+ Honda Civic FC (Exluding Type-R)
| Brand | Cusco |
|---|---|
| Part Number | cus3C3 540 A |
| MFR Part # | 3C3 540 A |
| UPC / Barcode | 4996338039217 |
| Item ID | 136018 |
| Price Group | Cusco |
| Born-On Date | 2017-11-17 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Strut Bars |
| Dimensions | 43.5" Γ 9.0" Γ 2.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |