Wilwood Pad Set BP-20 7525 GN6R
| Brand | Wilwood |
|---|---|
| Part Number | wil150-13794K |
| MFR Part # | 150-13794K |
| UPC / Barcode | 889545072167 |
| Item ID | 139302 |
| Price Group | Wilwood |
| Born-On Date | 2017-11-28 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - Performance |
| Dimensions | 8.8" Γ 4.5" Γ 3.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 6.91 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |