Wilwood Pad Set BP-10 4812 Dynapro-Low Profile
| Brand | Wilwood |
|---|---|
| Part Number | wil150-11363K |
| MFR Part # | 150-11363K |
| UPC / Barcode | 889545032871 |
| Item ID | 140049 |
| Price Group | Wilwood |
| Born-On Date | 2017-11-28 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - Performance |
| Dimensions | 4.7" Γ 2.8" Γ 2.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |