Spec 98-02 Firebird/Trans Am / 97-04 Corvette / 04-06 GTO/Cadillac CTS-V Aluminum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSC75A |
| MFR Part # | SC75A |
| Item ID | 14414 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2010-12-23 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 15.3" Γ 15.2" Γ 3.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 14.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |