DSS 2012-2018 Jeep Grand Cherokee SRT8 w/ NAG1 Trans Front Aluminum Driveshaft CHSH-WK2-3A
| Brand | Driveshaft Shop |
|---|---|
| Part Number | dss610235 |
| MFR Part # | 610235 |
| UPC / Barcode | CHSH-WK2-3A |
| Item ID | 145111 |
| Price Group | Driveshaft Shop |
| Born-On Date | 2018-01-08 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Driveshafts |
| Dimensions | 38.0" Γ 5.0" Γ 4.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 20.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |