AMP Research 2007-2013 Chevrolet Silverado 1500 BedStep - Black
| Brand | AMP Research |
|---|---|
| Part Number | amp75300-01A |
| MFR Part # | 75300-01A |
| UPC / Barcode | 815410010392 |
| Item ID | 145668 |
| Price Group | AMP Research |
| Born-On Date | 2018-01-15 |
| Category | Nerf Bars & Running Boards |
| Subcategory | Bed Steps |
| Dimensions | 22.0" Γ 9.8" Γ 7.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 10.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |