Innovative 96-00 Civic Front Mount & Crossmember Black Aluminum 75A Bushing Kit H/F Series
| Brand | Innovative Mounts |
|---|---|
| Part Number | inm20040-75A |
| MFR Part # | 20040-75A |
| Item ID | 163996 |
| Price Group | Innovative Mounts |
| Born-On Date | 2018-03-05 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Engine Mounts |
| Dimensions | 43.3" Γ 11.7" Γ 6.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 12.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |