MAHLE Original 02-10 Dodge Ram 1500 4.7L 93mm Bore Cylinder Head Gasket
| Brand | Victor Reinz |
|---|---|
| Part Number | vic54237A |
| MFR Part # | 54237A |
| UPC / Barcode | 027067966742 |
| Item ID | 173572 |
| Price Group | Victor Reinz |
| Born-On Date | 2018-05-07 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Head Gaskets |
| Dimensions | 24.0" Γ 12.0" Γ 0.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.85 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |