HKS GT2 S/C SYSTEM W/ ECU PACKAGE (2013-2016) FR-S/86/BRZ
| Brand | HKS |
|---|---|
| Part Number | hks12001-KT004A |
| MFR Part # | 12001-KT004A |
| UPC / Barcode | 4957266621370 |
| Item ID | 180559 |
| Price Group | HKS D |
| Born-On Date | 2018-05-30 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Superchargers |
| Dimensions | 45.3" Γ 18.5" Γ 11.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 55.80 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |