Torque Solution Billet Boost Tap Kit - 2014+ Mini Cooper/Cooper S (F55/F56)
| Brand | Torque Solution |
|---|---|
| Part Number | tqsTS-BT-F56K |
| MFR Part # | TS-BT-F56K |
| UPC / Barcode | TS-BT-F56K |
| Item ID | 189315 |
| Price Group | Torque Solution |
| Born-On Date | 2018-08-22 |
| Category | Gauges & Pods |
| Subcategory | Gauge Components |
| Dimensions | 10.0" Γ 3.0" Γ 2.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |