RS-R 17+ Chrysler Pacifica Down Sus Springs
| Brand | RS-R |
|---|---|
| Part Number | rsrCHR300W |
| MFR Part # | CHR300W |
| Item ID | 190315 |
| Price Group | RS-R Discount A |
| Born-On Date | 2018-09-04 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lowering Springs |
| Dimensions | 16.0" Γ 14.1" Γ 8.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 36.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |