BMC Aluminum Flexible Tube (Cardboard Reinforced) - 82mm Diameter / 600mm Length
| Brand | BMC |
|---|---|
| Part Number | bmcSATR60082K |
| MFR Part # | SATR60082K |
| UPC / Barcode | 8032872860293 |
| Item ID | 194077 |
| Price Group | BMC |
| Born-On Date | 2018-10-10 |
| Category | Fabrication |
| Subcategory | Aluminum Tubing |
| Dimensions | 20.0" Γ 4.0" Γ 4.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |