Ford Racing 15-17 Mustang GT 5.0L Forged Crankshaft Sprocket
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-6306-M50A |
| MFR Part # | M-6306-M50A |
| UPC / Barcode | 756122010648 |
| Item ID | 195893 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2018-11-12 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Crankshafts |
| Dimensions | 3.8" Γ 3.5" Γ 1.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.37 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |