aFe Street Series Rear Differential Cover Raw w/ Machined Fins 01-18 GM Diesel Trucks V8-6.6L (td)
| Brand | aFe |
|---|---|
| Part Number | afe46-71060A |
| MFR Part # | 46-71060A |
| UPC / Barcode | 802959466384 |
| Item ID | 199554 |
| Price Group | aFe Discount D |
| Born-On Date | 2018-12-20 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Diff Covers |
| Dimensions | 14.5" Γ 14.3" Γ 5.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 7.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |