Ford Racing 3V Cold Spark Plug Set (16mm Thread)
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-12405-3V0A |
| MFR Part # | M-12405-3V0A |
| Item ID | 200659 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2019-01-14 |
| Category | Ignition |
| Subcategory | Spark Plugs |
| Dimensions | 6.2" Γ 4.7" Γ 3.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |