CSF Nissan GT-R (R35) High Performance Bar & Plate Intercooler Core - 22in L x 14in H x 5.5in W
| Brand | CSF |
|---|---|
| Part Number | csf8117W |
| MFR Part # | 8117W |
| UPC / Barcode | 71035308117W |
| Item ID | 205343 |
| Price Group | CSF |
| Born-On Date | 2019-02-14 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Intercoolers |
| Dimensions | 24.2" Γ 16.8" Γ 7.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 38.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |