DV8 Offroad BRS Pro Series 12in Light Bar 72W Flood/Spot 3W LED - Black
| Brand | DV8 Offroad |
|---|---|
| Part Number | dveBR12E72W3W |
| MFR Part # | BR12E72W3W |
| UPC / Barcode | 756519630039 |
| Item ID | 213447 |
| Price Group | DV8 Offroad |
| Born-On Date | 2019-04-17 |
| Category | Lights |
| Subcategory | Light Bars & Cubes |
| Dimensions | 16.6" Γ 6.8" Γ 5.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |