DV8 Offroad SL 8 Slim 20in Light Bar Slim 100W Spot 5W CREE LED - Black
| Brand | DV8 Offroad |
|---|---|
| Part Number | dveBS20E100W5W |
| MFR Part # | BS20E100W5W |
| UPC / Barcode | 756519630091 |
| Item ID | 213454 |
| Price Group | DV8 Offroad |
| Born-On Date | 2019-04-17 |
| Category | Lights |
| Subcategory | Light Bars & Cubes |
| Dimensions | 26.6" Γ 5.8" Γ 5.1" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |