Spec 2002-2004 1.8T 6 Speed VW Aluminum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSV81A |
| MFR Part # | SV81A |
| Item ID | 21950 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2010-12-23 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 14.7" Γ 14.1" Γ 3.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 10.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |