Cusco 13-16 Scion FR-S / 17-21 Toyota 86 ZN6 FA20 (2.0L) Battery Kill Switch - Turn Switch Type
| Brand | Cusco |
|---|---|
| Part Number | cus00B 740 A |
| MFR Part # | 00B 740 A |
| UPC / Barcode | 4996338900043 |
| Item ID | 248644 |
| Price Group | Cusco |
| Born-On Date | 2011-06-07 |
| Category | Batteries, Starting & Charging |
| Subcategory | Battery Accessories |
| Dimensions | 13.5" Γ 9.3" Γ 3.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |