Cusco 83-87 Toyota Corolla GT-S (Trueno) (AE86) OEM Shape Transmission Mount
| Brand | Cusco |
|---|---|
| Part Number | cus116 912 A |
| MFR Part # | 116 912 A |
| UPC / Barcode | 4996338026163 |
| Item ID | 248730 |
| Price Group | Cusco |
| Born-On Date | 2011-06-07 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Transmission Mounts |
| Dimensions | 7.2" Γ 3.8" Γ 3.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |