Cusco Strut Bar ST Front EF8&9-VTEC/DA6&8 CR-X/Civic/integra *non-ABS models only*
| Brand | Cusco |
|---|---|
| Part Number | cus308 510 A |
| MFR Part # | 308 510 A |
| UPC / Barcode | 4996338308030 |
| Item ID | 248834 |
| Price Group | Cusco |
| Born-On Date | 2011-06-07 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Strut Bars |
| Dimensions | 45.2" Γ 4.7" Γ 4.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 5.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |