Whiteline Plus 10/02-08/06 Pontiac GTO Front Control Arm - Lower Arm Assembly (Replacement Arm)
| Brand | Whiteline |
|---|---|
| Part Number | whlWA130A |
| MFR Part # | WA130A |
| UPC / Barcode | 9319924358366 |
| Item ID | 250968 |
| Price Group | Whiteline |
| Born-On Date | 2011-08-16 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Control Arms |
| Dimensions | 20.4" Γ 5.5" Γ 4.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 15.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |