Spec 98-01 Audi A3 / 98-06 VW Beetle / 96-97 Golf III/Passat / 99-06 Golf IV/Jetta IV Alum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSV98A |
| MFR Part # | SV98A |
| Item ID | 251187 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2011-08-24 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 15.0" Γ 15.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |