Spec 56-59 MG MGA 1489cc / 62-67 MG MGB 1798cc Aluminum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSMG99A |
| MFR Part # | SMG99A |
| Item ID | 251302 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2011-08-30 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 15.0" Γ 15.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |