Ford Racing 5.0L TI-VCT Block Hardware Kit
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-6026-A50A |
| MFR Part # | M-6026-A50A |
| UPC / Barcode | 756122000991 |
| Item ID | 25601 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2016-03-31 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Hardware Kits - Other |
| Dimensions | 7.9" Γ 7.9" Γ 6.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 5.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |