Spec 92-02 Dodge Viper 8.0L Aluminum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSD07A |
| MFR Part # | SD07A |
| Item ID | 260240 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2012-03-07 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 16.3" Γ 16.3" Γ 5.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 19.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |