Spec 86-88 Porsche 911 3.3L Turbo 930 / 75-77 930 3.0L Turbo / 78-88 930 3.3L Turbo Alumin Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSP08A |
| MFR Part # | SP08A |
| Item ID | 270737 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2012-09-24 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 15.0" Γ 15.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |