Manley Honda H22 V-Tec Valve Spring and Retainer Kit (w/ Valve Locks)
| Brand | Manley Performance |
|---|---|
| Part Number | man26110K |
| MFR Part # | 26110K |
| UPC / Barcode | 807298046686 |
| Item ID | 279897 |
| Price Group | Manley TurboTuff Rod |
| Born-On Date | 2013-01-03 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Valve Springs, Retainers |
| Dimensions | 6.5" Γ 6.0" Γ 2.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.25 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |