Eibach Pro-Alignment Kit for 97-02 Ford Expedition/Lincoln Navigator / 97-03 Ford F150 Ext/Std Cab
| Brand | Eibach |
|---|---|
| Part Number | eib5.87385K |
| MFR Part # | 5.87385K |
| UPC / Barcode | 803050135681 |
| Item ID | 299615 |
| Price Group | Eibach C |
| Born-On Date | 2013-04-09 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Camber Kits |
| Dimensions | 7.0" Γ 6.2" Γ 3.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |