Spec 94-99 BMW 323 2.5L/96-00 328 2.8L/89-95 525 2.5L/95-96 M3 3.0L Alum Flywheel
| Brand | SPEC |
|---|---|
| Part Number | specSB23A |
| MFR Part # | SB23A |
| Item ID | 304995 |
| Price Group | SPEC Flywheel Stg 3+ |
| Born-On Date | 2013-06-17 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Flywheels |
| Dimensions | 15.0" Γ 15.0" Γ 6.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 18.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |