RS-R 2018+ Subaru Forester (SK9) Down Sus Springs (FR Spring Rate 3.33K / RR Spring Rate 4.90K)
| Brand | RS-R |
|---|---|
| Part Number | rsrF906W |
| MFR Part # | F906W |
| Item ID | 311541 |
| Price Group | RS-R Discount A |
| Born-On Date | 2019-06-17 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lowering Springs |
| Dimensions | 15.9" Γ 11.5" Γ 8.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 26.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |