King Shocks 2019+ Chevrolet Silverado 1500 (Trail Boss) Rear 2.5 Dia Remote Res Shock w/Adj (Pair)
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin25001-175A |
| MFR Part # | 25001-175A |
| Item ID | 319286 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2019-08-29 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Shocks and Struts |
| Dimensions | 33.0" Γ 12.4" Γ 7.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 37.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |