King Shocks 2005+ Ford F-250 4WD Front 3.0 Dia Remote Res Coilover Conv w/Adjuster (Pair)
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin33001-207A |
| MFR Part # | 33001-207A |
| Item ID | 320112 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2019-08-29 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 33.2" Γ 12.3" Γ 9.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 41.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |